Cēsu Novada Dome FATPIPE

“Lekrings” izmanto mājas spēļu priekšrocības un izvirzās vadībā sērijā pret “Kurši/Ekovalis”

03.04.2019

IMG_6949Pēc divām aizvadītām mājas spēlēm play-off 1. kārtā, “Lekrings” izcīnījis divas pārliecinošas uzvaras. Sērijā līdz 4 uzvarām, iegūtie panākumi ļauj izvrizīties vadībā ar 2:0.

Kamēr pirmajā spēlē pretinieki no Liepājas tika sagrauti ar rezultātu 9:3, nākamajā spēlē, dienu vēlāk, uzvara ar 9:6 izcīnīta playoff raksturīgā sīvā cīņā. Par cīņu raksturu liecina arī komandu izdarīto metienu skaits pa vārtiem – kamēr pirmajā spēlē “Lekrings” izdarījis par 23 metieniem vairāk kā “Kurši/Ekovalis”, attiecīgi 38:15, otrajā spēlē starpība sarukusi līdz 5 metieniem – 31:26. Tāpat, abas spēles raksturo mājinieku pārākums kā uzbrukumā tā aizsardzībā, tam par sevi runā ne tikai kopumā 18 gūto vārtu skaits, bet arī pirmajā spēlē līdz spēles vidum panāktais 5:0 pārsvars, un otrajā spēlē teicamā spēle nevienādos sastāvos. “Lekrings” realizējot 3 no 5 vairākuma iespējām un gūstot vienus vārtus mazākumā. Papildus tam, abās spēlēs tika gūti 2 hat-trick, individuāli izceļoties Pēterim Trekšem un Jorenam Malkavam. Salīdzinot spēles, pamatus uzvarām mājinieki ielika 2. trešdaļās – pirmajā duelī, gūstot 3 vārtus un ielaižot vienus, trešdaļa tika pabeigta atrodoties vadībā ar 5:1, kamēr otrajā mačā, noturot savus vārtus neskartus, pretiniekiem tika samesti 4 vārti un periods pabeigts vadībā ar 7:3. Atšķirīgi gan bija spēļu noslēdzošie periodi – kamēr pirmajā spēlē “Lekrings” pārsvars rezultāta starpībā turpināja pieaugt, spēlei noslēdzoties ar mājinieku uzvaru 9:3, atkārtotajā mačā veiksmīgākas spēles beigas aizvadīja “Kurši/Ekovalis”, kas spēja samazināt rezultāta starpību līdz 3 vārtiem – spraigāku uzvaru ar 9:6 vēlreiz svinot mājiniekiem.

“Lekrings” sastāvā par sestdienas spēles labāko spēlētāju atzīts hat-trick autors Pēteris Trekše, kamēr svētdienas spēlē, atvairot 26 pretinieku metienus, spēles pirmās zvaigznes godu saņēma vārtsargs Markus Plūdums.

Rezultatīvākie spēlētāji mājinieku sastāvā, izceļoties ar iespadīgu rezultativitāti, bija Pēteris Trekše (4+3), 5 punktus pievienoja Toms Rīsmanis (2+3), un 4 vārtus guva Jorens Malkavs (4+0).

Sērija turpināsies šīs nedēļas nogalē, 9. un 10. martā, ar spēlēm Liepājā. Spēļu sākums sestdien plkst. 18:00 un svētdien plkst. 17:00.

Saturu sagatavoja: Matīss Krafte